Nyhed

Søg på vores hjemmeside

Kontingentet for 2. halvår af 2018 (1/7 - 31/12)  er blevet sendt ud og indbetalingskort vil blive modtaget med posten indenfor de næste dage eller vil fremgå af betalingsservice oversigt for september, hvis man er tilmeldt dette.

 

Husk at indbetale kontingentet rettidigt (senest 6. september 2018) for at være spille- berettiget i efterårs sæsonen. 

 

Kontingentet er sendt til den adresse, vi har registreret i vores medlemssystem, og det er eget ansvar at informere klubben omkring ændringer, da opdateringer i Holdsport eller adresseflytninger i folkeregisteret ikke automatisk kommer til klubben.  

 

Vi opfordrer alle til at tilmelde sig betalingsservice og bruge FIK nr. på indbetalingskortet, da dette vil lette arbejdet med at bogføre betalingen betydeligt.

 

Hvis du vælger at overføre pengene til klubbens konto, uden brug af numrene fra indbetalingskortet, så husk at skrive medlems nummer og fulde navn i tekst til modtager, så ved vi, hvem pengene kommer fra.

 

Der henvises i øvrigt til klubbens hjemmeside med hensyn til kontingent satserne for de enkelte hold/afdelinger.

 

Ved manglende rettidig betaling af kontingent, vil man umiddelbart efter betalingsfristen blive spærret for deltagelse i kampe og træning uden forudgående rykker. 

 

Alle personer i restance for foråret (totalt 21 spillere) er blevet udmeldt af klubben med blokeret spiller-certifikat og modtager naturligvis ikke et indbetalingskort for efteråret. Hvis man fortsat vil spille i klubben kan dette først ske efter indbetaling af det skyldige kontingent samt indbetaling af det fulde kontingentet for efteråret.

 

Venlig hilsen

Jens Nørgaard

Kasserer, Greve Fodbold

logo
Kontakt os
Du er velkommen til at sende os dit spørgsmål, og vi vil vende tilbage så hurtigt som muligt.


Kontakt os